Tekst alternatywny
Natalia Wyrzykowska, poleca
"Co masz zjeść jutro, zjedz dzisiaj"
Z fizyką w przyszłość.
Maria Fiałkowska, Barbara Sagnowska, Jadwiga Salach, Małgorzata Godlewska, Marek Godlewski
Tekst alternatywny Fizyka – nauka ścisła, którą minister edukacji zamęcza tysiące uczniów. Powstała, kiedy siedzącemu pod gruszą Newtonowi jabłko spadło na czachę. Wcześniej nie było fizyki. Jeśli więc nie było fizyki, to nie było też wszystkich praw fizycznych. Jako, że nikt wcześniej nie znał prawa grawitacji, to wszystko i wszyscy najprawdopodobniej lewitowali.

Fizyka ma wiele wspólnego z matematyką, chemią, fotografią, rzeźbiarstwem i skokami narciarskimi. Gdyby nie fizyka, Adaś „Orzełek z Wisełki” Małysz nigdy nie mógłby w wspaniały sposób wygrać 4 razy Pucharu Świata.

PAN TADEUSZ
Adam Mickiewicz
Tekst alternatywny Pan Tadeusz, czyli Ostatnia Burda kiboli na Litwie – historia szlachecka z roku 2011 i 2012, spisana we trzynastu księgach wierszem przez Adama Mickiewicza.

Dzieło napisano trzynastodziąsłowcem/trzynastozgłoskowcem. Mickiewicz miał problem z wymyśleniem rymów i równych wersów, wiec pomagał mu bóbr, który zna tysiąc bitów. Dzięki temu Pana Tadeusza można dobrze rapować. Co prawda każda księga ma takie same, flow, ale co tam. Utwór liczy sobie tych ksiąg trzynaście, ale Polacy, nie wiedzieć czemu, rozpoznają pod względem treści tylko tą ostatnią. Podobno Mickiewicz nie przyznawał się do jej napisania i zwalił całą winę na Aleksandra Fredrę, co akurat temu ostatniemu się podobało, bo inaczej popadłby w zapomnienie.